Martin Foukal

Fotografie

Martin Foukal, který nečekaně zemřel ve spánku na zástavu srdce byl sportovcem tělem i duší.

Své první kličky zkoušel od šesti let na hřišti Tatranu Bohunice, pak své fotbalové umění rozvíjel ve Spartě Brno. Odtud přestoupil do Zbrojovky Brno, kde stabilně hrával 1. dorosteneckou ligu. Dokonce se 2x objevil v dresu se lvíčkem na prsou. Pak hrál za rezervní tým Zbrojovky na postu stopera. Nebyl ovšem "jen" fotbalista, úspěšně studoval 2. ročník VUT, obor ekonomika a procesní management.

V loňském roce však začal mít občasné problémy s arytmií a tachykardií, ale ani přes důkladná vyšetření jejich příčina nebyla odhalena. Nebyly shledány natolik vážné, že dokonce mohl dál trénovat a hrát. Na jaře se problémy zhoršily, proto musel v dubnu skončit s fyzickou zátěží. Potom však jako blesk dne 29.4.2012 všechny zasáhla zpráva o jeho nečekané smrti.

Martin byl milý a všemi oblíbený, jeho tvář téměř stále zdobil úsměv. Byl ochotný a podle slov jednoho z bývalých trenérů "až moc slušný na fotbal". Měl zkrátka srdce na dlani.

Jeho rodiče se proto rozhodli, že jeho jménem založí Nadační fond, aby třeba byť jen jediné srdce zachránil. Pomocí fondu by chtěli ovlivnit myšlení a konání v oblasti sportovní prevence, která by mohla v budoucnu ušetřit syna nebo dceru jiných rodičů.

Dárci

16.6.14  Během benefičního utkání HC Komety Brno a zástupců fakultní nemocnice u sv. Anny se vybralo 24 160 Kč. Speciální poděkování patří panu Romanu Alexovi, který věnoval z tého částky na činnost fondu rovnou polovinu. Děkujeme
31.1.14  Mudr. Jiří Neumann z firmy Sportklinik, která s Nadačním fondem spolupracuje věnoval 10 000 Kč. Děkujeme.
23.11.13  Na 2.ročníku FM Tournament na podporu Nadačního fondu Martina Foukala se vybralo 13 521 Kč !! Všem, kteří turnaj navštívili a podpořili touto cestou činnost nadačního fondu, děkujeme.