Aktuality

14.6.2015

Zpět na přehled aktualit


Oblastní přebor starších žáků se uskutečnil ve dnech 6.-8.6.2015 na dvorcích Teniscentra Jihlava a jeho pořadatelem byl místní TK Spartak Jihlava. Za úmorného vedra si mnozí ze 49 účastníků sáhli až na dno svých sil, ale i tak jsme byli svědky řady kvalitních a vyrovnaných duelů. O největší překvapení se postaral nenasazený Matyáš Alan (Prostějov), který po vyřazení 2.nasazeného J.Nováka (Prostějov) zvládl i vyrovnaný semifinálový zápas s P.Pozdenkovem (TC MJ-Tenis) a postoupil do finále.

Zde se utkal s dalším příjemným překvapením turnaje Kryštofem Vítkem (Tišnov), který kvalitní celodvorcovou  hrou zdolal nejen 1. nasazeného T.Šustáčka (Prostějov), ale v semifinále i L.Vaculíka (Prostějov). Průběh a výsledek finálového duelu pak výrazně ovlivnila zdravotní indispozice hráče Vítka, který byl nucen zápas po 1.setu skrečovat. Oblastním přeborníkem se tak stal Matyáš Alan.

Čtyřhra se stala kořistí nejvýše nasazené dvojice Šustáček-Vaculík, která si ve finále poradila s párem F.Navrátil-M.Kulhánek (TC Brno).


Ve dnech 6.-8. černa se v areálu na Rybníčku uskutečnil krajský přebor JTS starších žákyň. Pořádáním byl pověřen klub TC Staré Město. Po celou dobu trvání přeboru přálo hráčkám to pravé tenisové počasí, teploty se dostaly i přes 30 °C. Do přeboru se v pátek před losováním prezentovalo 50 hráček, které bojovaly o dvě přímá místa na MČR, které se uskuteční na přelomu července a srpna ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Dívky během tří hracích dnů předváděly velmi kvalitní výkony. Do semifinále postoupily Terezie Pluhařová (Agrofert), která se utkala s Petrou Horákovou (TJ Sokol Vizovice). Druhá semifinálová dvojice byla Kristýna Uherková (TC Brno)- Nicol Maršálková (TK Blansko). První semifinále jasně ovládly favorizovaná T. Pluhařová  6-2, 6-3. Druhé bylo velmi vyrovnané, první set vybojovala Uherková 6-4, ovšem ve druhém setu musela zápas vzdát za stavu 0-4 kvůli zraněnému zápěstí, které ji už v nedělním programu vyřadilo ze čtyřhry. Finále mezi Pluhařovou a Maršálkovou se stalo jasnou kořistí prostějovské hráčky Pluhařové, které zvítězila jednoznačně 6-0, 6-1.

Ve finále čtyřhry se utkaly Pluhařová, Jindrová (obě Agrofert) proti Kocí (TC-MJ Tenis), Hermanová (TK Drnovice). Velmi vyrovnané utkání vyhrály prostějovské hráčky Pluhařová s Jindrovou 7-6(5), 6-4.
Celý přebor proběhl bez problémů, všechny hráčky se chovaly víceméně v duchu "fair play" a přistupovaly k zápasům i přes obrovské horko velmi  svědomitě a s velkým nasazením.
Všem zúčastněným gratulujeme k dosaženým výsledkům a přejeme mnoho dalších úspěchů na turnajích.

Zpět na přehled aktualit

Dárci

16.6.14  Během benefičního utkání HC Komety Brno a zástupců fakultní nemocnice u sv. Anny se vybralo 24 160 Kč. Speciální poděkování patří panu Romanu Alexovi, který věnoval z tého částky na činnost fondu rovnou polovinu. Děkujeme
31.1.14  Mudr. Jiří Neumann z firmy Sportklinik, která s Nadačním fondem spolupracuje věnoval 10 000 Kč. Děkujeme.
23.11.13  Na 2.ročníku FM Tournament na podporu Nadačního fondu Martina Foukala se vybralo 13 521 Kč !! Všem, kteří turnaj navštívili a podpořili touto cestou činnost nadačního fondu, děkujeme.

Partneři

FC Zbrojovka Brno
Zastoupená ředitelem Ing. Vlastimilem Ostrým