Aktuality

25.5.2015

Zpět na přehled aktualit

O víkendu 16. – 18. května 2015 se na našich dvorcích konal krajský přebor mladších žáků. Mezi 49 účastníky z celé Jižní Moravy jsme měli celkem 5 zástupců. Jmenovitě Ondřej Válek, Vojtěch Grün, Matyáš Říha, Jakub Jelínek a Pavel Kremláček. Nejvíce se dařilo Ondřeji Válkovi, který vybojoval krásné třetí místo. Svého soupeře pak dokázal v předkole po velkém boji porazit i Jakub Jelínek, který poté narazil na pozdějšího semifinalistu, Josefa Zapletala. Své soupeře dokázali potrápit i naši zbylí hráči, kteří tak získali cenné zkušenosti v kategorii mladších žáků.

Celkovým výsledkům turnaje dominoval papírově nejlepší hráč, Vojtěch Burian. Nejvíce mu vzdoroval v semifinále Josef Zapletal, který mu jako jediný během celého turnaje dokázal vzít set a to dokonce výsledkem 6:0. Burian nakonec po velkém boji vyhrál 0:6, 6:3 a 6:1. Ve druhém semifinále proti sobě nastoupili hráč HTK Třebíč Ondřej Válek a hráč TK AGROFERT Prostějov Jakub Černý. Hrál se vyrovnaný tenis, ale šťastnějším nakonec byl Jakub Černý, který zápas vyhrál výsledkem 6:2, 6:2, a postoupil tak do finále. V něm se utkal s Vojtěchem Burianem, který od začátku diktoval tempo hry a po výsledku 6:2, 6:2 získal titul Přeborník Jihomoravského kraje pro rok 2015.

Ve finále čtyřhry se utkaly dvojice Vojtěch Burian/Matyáš Alan a Jakub Černý/Josef Zapletal. Hrál se opět kvalitní a vyrovnaný tenis. Lepšími však nakonec byli Vojtěch Burian a Matyáš Alan, kteří po vítězství 6:4, 6:2 vybojovali první místo.

Celkové výsledky:
Dvouhra
1. místo: Vojtěch Burian, TK AGROFERT Prostějov
2. místo: Jakub Černý, TK AGROFERT Prostějov
3. místo: Ondřej Válek, HTK Třebíč
3. místo: Josef Zapletal, TC Staré Město
Čtyřhra
1. místo: Vojtěch Burian/Matyáš Alan
2. místo: Jakub Černý/Josef Zapletal
3. místo: Daniel Blažka/Lukáš Zavřel
3. místo: David Palán/Denis Bruna

Všem hráčům gratulujeme a děkujeme za předvedené výkony!
HTK Třebíč

Ve dnech 16.- 18.5.2015 se v tenisové areálu ve Znojmě uskutečnil přebor JmTS v kategorii mladších žákyň, kterého se zúčastnilo celkem 48 hráček a bojovalo se o 4 postupová místa na Mistrovství ČR. Všechny tři dny přeboru přálo počasí a byly k vidění výborné zápasy dvouher i čtyřher. První den se odehrála dvě kola dvouher a čtyřhry. Postup do osmifinále dvouhry si vybojovalo 15 nasazených hráček, jediná nenasazená Přecechtělová podala výborný výkon a porazila nasazenou Řezníčkovou.

 V neděli začal program osmifinálovými zápasy dvouher, v nichž favoritky postupovaly do čtvrtfinále. Do čtvrtfinále dvouhry postoupilo všech 8 nejvýše nasazených hráček. Postup do semifinálepřeboru a jistou účast na MČR si vybojovaly

hráčky Hrdinková (ŽLTC Brno), která si poradila s Bubeníkovou, Ohnoutková (ŽLTC Brno) porazila Hrubanovou, Mikulcová (TC MJ Tenis) přehrála Šulcovou a domácí Wirglerová (TK Znojmo) porazila nasazenou dvojku Čechovou.

   V pondělním semifinále si v klubovém derby poradila Hrdinková s Ohnoutkovou 6:2 6:1 a Wirglerová porazila ve vyrovnaném zápase Mikulcovou 7:6 6:2. Vítězkou přeboru se stala Denise Hrdinková, která ve finále lehce porazila unavenou Wirglerovou 6:0 6:1 svými výsledky a výkonem si zaslouženě vybojovala titul přebornice JmTS v kategorii ml.žákyň.

    Čtyřhra se stala kořistí dvojice Hrdinková (ŽLTC Brno), Hrubanová (TK Agrofert Prostějov), která si ve finále poradila s prostějovským nenasazeným párem Šulcová-Přecechtělová 6:2 6:1.

    Přebor probíhal bez problémů v pohodové atmosféře a jsem rád, že se najdou i rodiče hráček, kteří hrají "fair play" a dokáží přiznat míč i stav pro soupeře, čehož si strašně vážím, jmenovitě rodičů pana Čecha a Mikulce, tímto zhodnotil přebor ředitel přeboru Martin Wirgler.

Zpět na přehled aktualit

Dárci

16.6.14  Během benefičního utkání HC Komety Brno a zástupců fakultní nemocnice u sv. Anny se vybralo 24 160 Kč. Speciální poděkování patří panu Romanu Alexovi, který věnoval z tého částky na činnost fondu rovnou polovinu. Děkujeme
31.1.14  Mudr. Jiří Neumann z firmy Sportklinik, která s Nadačním fondem spolupracuje věnoval 10 000 Kč. Děkujeme.
23.11.13  Na 2.ročníku FM Tournament na podporu Nadačního fondu Martina Foukala se vybralo 13 521 Kč !! Všem, kteří turnaj navštívili a podpořili touto cestou činnost nadačního fondu, děkujeme.