Aktuality

8.1.2015

Zpět na přehled aktualit

1) Ahoj Jindro, krátce a stručně se nám prosím představ i pro čtenáře, kteří tě třeba neznají.

 

Dobrý den, jmenuji se Jindřich Stehlík a jsem profesionální fotbalista. S fotbalem jsem začínal ve Spartě Brno a v 15ti letech jsem přestoupil do Zbrojovky, kde působím dodnes.

 

2) Jestli se nemýlím, tak je to první vítězství pro tým Zbrojovky Brno v tomto memoriálu? Vím, že na této akci o to v první řadě nejde, ale můžeš nám přiblížit jaké byly ambice před turnajem, jak se turnaj vyvíjel z pohledu vašeho týmu? A jaká byla úroveň celého turnaje?

 

Ano je to první vítězství týmu ze Zbrojovky. Minulý rok nám to uteklo o fous, kdy jsme prohráli ve finále s týmem Kuby Foukala. Do turnaje, a to myslím můžu mluvit i za kluky, jsme šli s tím si zahrát, pobavit se a nezranit se.  Hlavně ale podpořit dobrou věc a zavzpomínat na Martina. Ani v jednom zápase jsme neměli větší problémy. První zápas jsme vyhráli, pokud si dobře pamatuji 4 : 0 a ve finále jsme vyhráli 2 : 1, kde nás především podržel golman.  Myslím si, že úroveň celého turnaje byla kvalitní a všechny týmy ukázali, že si nepřijely jen zahrát, ale vítěz může být jen jeden :)) 


 

3) Turnaj je konán na podporu NFMF, jak vidíš vývoj této akce do budoucna? Myslíš si, že v rámci vzpomínkové akce by měl turnaj zůstat spíše v komorní atmosféře 4 týmů nebo si dokážeš představit jeho rozšíření na větší počet týmů (které případně nemají úzkou spojitost s Martine Foukalem)?

 

Na tuto otázku nedokážu odpovědět úplně přesně, mám na ni dva pohledy. 1) Nemám nic proti, kdyby se turnaj udělal formou nějakého velkého turnaje se symbolickou částkou jako startovné, přeci jen se peníze vybírají na dobrou věc, ale za 2) nevidím ani problém v tom udělat třeba týmů 6, kde by týmy tvořily vyloženě jen lidé úzce spjatí s Martinem Foukalem .(spolužáci ze základní školy, střední, vysoké, spoluhráči z Bohunic, Sparty a Zbrojovky).

 

4) Předpokládám, že o hlavních cílech a myšlenkách NFMF víš. Co ty si jako vrcholový fotbalista myslíš o problematice sportovních prohlídek u sportující mládeže? Jak často a v jakém rozsahu by měly probíhat? A jaké máš ty osobně zkušenosti s těmito prohlídkami?

 


Řekl bych, že sportovní prohlídka by měla být u každého sportovce, ať se jedná o fotbalistu či tenistu nebo jiného sportovce. Myslím, že v České Republice jsou možnosti těchto prohlídek omezené, ale pokud by tyto prohlídky nestačily asi by to se řešilo, a bohužel ne vždy se vše odhalí….. Jako fotbalista mám zkušenosti s každoroční sportovní prohlídkou v zimní přípravě, kdy vám měří stav a projevy srdce při zátěži. Za sebe osobně můžu říct, že by sportovní prohlídka měla probíhat každého půl roku.

 

5) Slovo závěrem?

 

Chtěl bych poděkovat jak NFMF, tak Davidu Šauerovi za uspořádání dalšího memoriálu a doufám, že se tato tradice a vzpomínková akce bude držet ještě hodně dlouho. Závěrem bych chtěl všem popřát jen to nejlepší a hlavně pevné zdraví do roku 2015!

 

 

 

Děkuji Ti mockrát za rozhovor

 

Zpět na přehled aktualit

Dárci

16.6.14  Během benefičního utkání HC Komety Brno a zástupců fakultní nemocnice u sv. Anny se vybralo 24 160 Kč. Speciální poděkování patří panu Romanu Alexovi, který věnoval z tého částky na činnost fondu rovnou polovinu. Děkujeme
31.1.14  Mudr. Jiří Neumann z firmy Sportklinik, která s Nadačním fondem spolupracuje věnoval 10 000 Kč. Děkujeme.
23.11.13  Na 2.ročníku FM Tournament na podporu Nadačního fondu Martina Foukala se vybralo 13 521 Kč !! Všem, kteří turnaj navštívili a podpořili touto cestou činnost nadačního fondu, děkujeme.