Aktuality

20.9.2013

Zpět na přehled aktualit

 

Vy sám jste bývalý vrcholový sportovec. Jak se lišila zdravotní péče v době Vašeho dospívání od té dnešní?

Zdravotní péče je pořád velmi kvalitní. Záleží na klubech, aby dětem zdravotní prohlídky domluvily. My úzce spolupracujeme s Fakultní nemocnicí u svaté Anny v Brně. Zde pěvně věřím, že nemocnice patří k nejkvalitnějším a nejlepším institucím u nás. V prvé řadě se o děti musí v tomto směru starat rodiče. My jsme tomu jako klub nápomocní, že využíváme kontaktů a umožňujeme dětem lékařskou prohlídku absolvovat. Na prvním místě je vždy vztah rodič – dítě.

 

Jak jsou organizovány preventivní prohlídky mládeže v HC Kometa a kdo je hradí?

Nám to dokonce ukládá Český svaz ledního hokeje. Bez lékařské prohlídky nemůže dítě absolvovat hokejovou soutěž. V tomto ohledu je Český svaz ledního hokeje důkladný a důsledný.

 

Domníváte se, že tlak rodičů, kteří dnes často své děti orientují především na výkon a to nejen ve sportu, je větší, než byl před lety?

Určitě je to trošku jiné, protože rodiče dnes před sebou mohou mít vidinu finančního zajištění dětí. I zde však platí, že je to o individuálním přístupu každého rodiče. Jsou tací, kteří se v dítěti vidí a vidí v něm potenciální zdroj příjmu do budoucna.  

 

Jaký je Váš osobní názor na preventivní prohlídky v tělovýchově?

Je to povinnost rodičů. I v případě, kde soutěž, či sportovní odvětví, nepožaduje to, co u nás Český svaz ledního hokeje, by měly děti jednou za rok lékařskou prohlídku absolvovat na fundovaném pracovišti, kde zkušenosti s dětmi mají a dokáží případné problémy odhalit. 

 

Co byste popřál naší Nadaci do budoucna a co byste doporučil rodičům a trenérům sportovní mládeže?

V prvé řadě hodně úspěchů. Aby se za snahu, kterou vyvíjíte, o Nadačním fondu Martina Foukala dozvědělo co nejvíce lidí. Aby vše přineslo kýžené ovoce, tedy to, oč nadaci jde.

Zpět na přehled aktualit

Dárci

16.6.14  Během benefičního utkání HC Komety Brno a zástupců fakultní nemocnice u sv. Anny se vybralo 24 160 Kč. Speciální poděkování patří panu Romanu Alexovi, který věnoval z tého částky na činnost fondu rovnou polovinu. Děkujeme
31.1.14  Mudr. Jiří Neumann z firmy Sportklinik, která s Nadačním fondem spolupracuje věnoval 10 000 Kč. Děkujeme.
23.11.13  Na 2.ročníku FM Tournament na podporu Nadačního fondu Martina Foukala se vybralo 13 521 Kč !! Všem, kteří turnaj navštívili a podpořili touto cestou činnost nadačního fondu, děkujeme.